Lesní klub

 

Co je lesní klub?

Lesní klub je alternativou ke tradičnímu předškolnímu vzdělávání, který vašim dětem v předškolním věku (2-6let) poskytne velkou dávku pobytu v přírodě, protože výuka probíhá především venku na čerstvém vzduchu, kde poznávají přírodu a získavají k ní zdravý vztah. Je to inspirativní proces, který nabízí pravidelné příležitosti rozvíjet osobnost dítěte prostřednictvím přímé a praktické zkušenosti v lese či jiném přírodním prostředí. Je založen na vlastním procesu učení, vybízí k spontánním interakcím s přírodou i s ostatními dětmi.

 

Náš lesní klub Hašánek

V našem provedení je kladen i velký důraz na pohyb, takže vaše ratolesti si kromě otužilosti, lepší imunity, zdravé socializaci v kolektivu a kreativity, odnesou i skvělý základ pro další pohybový rozvoj a hlavně touhu po pohybu, což je u dnešní „digitální“ generace dětí nanejvýš žádoucí. Jsme totiž přesvědčeni, že příroda je nejlepší tělocvična a nejpřirozenější prostředí pro člověka vůbec. Pro pohybový rozvoj dětí je pak nejlepší kombinace pobytu v přírodě s podněty pro rozvoj základních motorických dovedností. Vaše děti budou mít u nás k dispozici obojí. A pokud nebudou zrovna v pohybu, budou sedět na meditačních polštářcích, tedy velmi zdravě.

 

Jak se stravujeme

Věříme také na zásadní důležitost kvality jídla a pitného režimu. Proto budou děti jíst a pít v maximálně možné míře zeleninu, ovoce, maso, nápoje a vše ostatní v bio kvalitě či v kvalitě garantované farmářskými certifikáty. Proč? Protože kdybychom měli my dnes malé dítě a dávali bychom ho do školky, tak bychom byli šťastní, kdyby někde taková byla. Vždy když počasí dovolí, jídlo se jí venku na čerstvém vzduchu.

 

Jak fungujeme

Dbáme na to, aby v klubu byla vždy skupinka maximálně 12 dětí, protože to je počet, kdy je možné se každému jednotlivci náležitě věnovat. I když jsou děti v lesním klubu většinu času venku, v přírodě, na zahradě, přesto potřebují dobré zázemí. To poskytuje zahradní domek, který čerstvě prošel rekonstrukcí a potřebám lesního klubu plně vyhovuje. Klub má tedy zázemí pro odpolední odpočinek, stravování, i pro převlékání v případě nepřízně počasí. Vaše děti u nás tak mají možnost jak půldenního, tak celodenního vzdělávání. Připomínáme, že lesní klub je vhodný pouze pro děti od 2 do 6 let.

Kromě přírody na vaše děti čeká i různorodé sportovní vybavení jako trampolíny, hrazdy, duchny a žíněnky.

 

Programy:

Celodenní program: 7:30 - 8:30 hod / 17:00 hod (svačina, dopolední program v přírodě 3 hod, oběd, odpočinek, odpolední program na zahradě se svačinou - 2 hod)

Dopolední program - 7:30 - 8:30 hod / 13.30 hod (svačina, dopolední program v přírodě 3 hod, oběd)

Odpolední program - 12:30 - 12:45 hod. / 17:00 hod (oběd, odpočinek, odpolední program na zahradě se svačinou 2 hod)

Lesní kluby nejsou zapsány v Rejstříku škol a školských zařízení a jejich navštěvování není apriori uznáváno, jako povinný jeden rok předškolního vzdělávání. Děti mohou ovšem nastoupit v tzv. režimu individuálního předškolního vzdělávání, čímž se vše bez problému vyřeší. Díky statutu Lesního klubu naopak nepodléháme státním regulacím, díky čemuž je možné uplatňovat k výuce individuální postup.

 

 

 

Co tedy v lesním klubu Hašánek očekávat?

  • Dobrou energii a náladu.
  • Mnoho legrace a času v přírodě.
  • Pohybový rozvoj, základy AJ, zdravé jídlo a pití.
  • Kvalitní spací zázemí, hřiště a zahradu.
  • Maximálně 16 dětí ve skupině, vždy s minimálně 2 - 4 dospělými.

Na kolik to vyjde                                                             Navštivte nás